Data premiery:
24/11/2017
Obsada:
Dawid Ogrodnik jako Adam, Tomasz Ziętek (Paweł), Agnieszka Suchora (Matka Teresa), Arkadiusz Jakubik (Ojciec), Maria Dębska (Jolka), Tomasz Schuchardt (Marcin), Magdalena Żak (Gośka), Amelia Tyszkiewicz (Kasia)
Reżyseria:
Piotr Domalewski

Cicha noc

Dramat | Polska | 100 minut
Opis filmu

Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

← Powrót