Data premiery:
20/10/2017
Obsada:
Andrzej Chyra (“Carte Blanche”, “Katyń”, “Dług”, “Komornik”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chemia”, „Miasto 44”), Bogusław Linda („Powidoki” „Psy”, „Pitbull. Nowe porządki”), Andrzej Grabowski („Dzień Świra”, „Pitbull”), Jerzy Trela, Katarzyna Fig
Reżyseria:
Krzysztof Lang

Ach śpij kochanie

Kryminał | Polska | 100 minut
Opis filmu

Rasowy thriller z mocno podkreślonymi wątkami miłości oraz plejadą gwiazd polskiego kina. Film przedstawia prawdziwą historię pierwszego, seryjnego mordercy powojennej Polski. Mazurkiewiczowi przypisuje się 67 morderstw, które w tamtych czasach były skrupulatnie zatuszowane przez Służbę Bezpieczeństwa, o czym mieliśmy się nigdy nie dowiedzieć!

Reżyseria: Krzysztof Lang („Śniadanie do łóżka”, „Miłość na wybiegu”, „Prowokator”)

Muzyka: Michał Lorenc („Psy”, „Symetria”, „Kołysanka”).

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem.
To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

← Powrót