Powakacyjne "Kino na Szpilkach"

21.08.2019

Powakacyjne "Kino na Szpilkach"

Promocyjne ceny biletów dla Pań (10 zł), atrakcyjne stoiska tematyczne (zdrowy styl życia, ozdoby, kosmetyki) z degustacją przysmaków przygotowanych                           przez renomowane firmy cateringowe, wartościowe nagrody od sponsorów losowane wśród widzów, to atuty świetnie znanej i rozpoznawalnej akcji marketingowej Kina „Sokół” pod nazwą „Kina na Szpilkach”. Nie inaczej będzie wokół amerykańskiej komedii „Gdzie jesteś, Bernadette?” z Cate Blanchett w roli głównej. Na pewno nie zabraknie dobrych nastrojów, zachęcamy do kupowania biletów już teraz on-line (póki jeszcze są…), jedyny taki seans w piątek 20.09 o godz.19:30, stoiska dostępne od godz.18:30, losowanie nagród na scenie od 19:10, seans. Swój udział we wrześniowej edycji potwierdzili już partnerzy – sponsorzy akcji (8 firm, ale ich liczba na pewno się zwiększy!)
Informacje o filmie: 
Pełna humoru satyra na współczesną rodzinę i amerykańskie kręgi artystyczno-biznesowe, bawi i wzrusza od pierwszej do ostatniej minuty - tak zapowiadana jest ekranizacja powieści Marii Semple "Gdzie jesteś, Bernadette?" w reżyserii Richarda Linklatera. Film powstał na podstawie powieści Marii Semple „Gdzie jesteś, Bernadette?”
„To bardzo zabawny i jednocześnie pełen bólu wizerunek kobiety, która znalazła się w stanie narastającego od dawna życiowego kryzysu” – mówi Cate Blanchett o bohaterce „Gdzie jesteś, Bernadette?”. 
Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, nastolatkę Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia matki.
Laureatce dwóch Oscarów i licznych innych nagród filmowych, która zachwycała widzów kreacjami aktorskimi w „Carol” i „Blue Jasmine”, partnerować będą między innymi Kristen Wiig i Billy Crudup. Aktorka przeczytała powieść Marii Semple i zachwyciła się nią.
– To bardzo zabawny i jednocześnie pełen bólu wizerunek kobiety, która znalazła się w stanie narastającego od dawna życiowego kryzysu – tłumaczyła aktorka. – Jestem zdania – i Maria Semple w pełni się ze mną zgodziła – że Rick, współtworząc scenariusz, doskonale oddał klimat bolesnej dezorientacji. To, co do mnie najbardziej przemówiło, to myśl, że naprawdę nie można uciec od samej siebie, że bez uczciwego spojrzenia w przeszłość nie da się czasem sensownie żyć. Tak, w wielkiej mierze identyfikuję się z Bernadette. Lęk przed twórczą blokadą jest i moim lękiem. Każdy aktor ma dość cienką skórę, bo jego prawdziwe, czy też tylko pozorne, błędy są wystawione na widok publiczny, a oczekiwania bywają ogromne, zwłaszcza jeśli udało mu się odnieść sukces. Dlatego dobrze rozumiem bohaterkę, która zrealizowała dwa wspaniałe projekty i poczuła ogromną presję. Zniknąć z życia publicznego jest stosunkowo łatwo. Jednak powrócić do tego, co się kochało, po wielkim rozczarowaniu – to nie takie proste, a czasem bywa wręcz niemożliwe.

← Powrót