DOCENIONY PRZEZ WIDZÓW KULTOWEGO FESTIWALU „DWA BRZEGI” W KAZIMIERZU DOKUMENT O PAVAROTTIM W DĄBROWSKIM „SOKOLE”

10.09.2019

DOCENIONY PRZEZ WIDZÓW KULTOWEGO FESTIWALU „DWA BRZEGI” W KAZIMIERZU DOKUMENT O PAVAROTTIM W DĄBROWSKIM „SOKOLE”

Nie lada gratka dla melomanów i miłośników pikantnych szczegółów i anegdot biograficznych celebrytów światowych czeka w Kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej w dniach 13-19 września (seanse przeważnie o 15:45). Będzie można zobaczyć wybrany na 13.Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym w tym roku jako najlepszy - „Pavarotti” o jednym z największych tenorów wszechczasów.
Luciano Pavarotti w kreacji filmowego dokumentu to prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo - Włoch!  Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.
W filmie „Pavarotti” obsypana nagrodami ekipa, stojąca za sukcesem dokumentu „The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years”, wzięła na warsztat inny fenomen ze świata muzyki. Jest to dogłębny i szczery portret życia, kariery i dziedzictwa pozostawionego przez ikonę sceny muzycznej. Pavarotti był nazywany „tenorem zwykłych ludzi”, ponieważ łączył w sobie osobowość, geniusza i celebrytę, i wykorzystywał swoje talenty, aby szerzyć dobrą nowinę, że opera może być rozrywką dającą radość wszystkim miłośnikom muzyki. Dzięki sile swojego talentu, Pavarotti zawładnął wielkimi scenami na całym świecie i podbił serca słuchaczy z najodleglejszych zakątków globu. W filmie zostały wykorzystane nieliczne wywiady z jego rodziną i współpracownikami i nigdy wcześniej niepublikowane materiały filmowe.
Reżyserem filmu, który stanowi portret niezwykłego człowieka i giganta opery jest zdobywca Nagrody Akademii – Ron Howard.

 

← Powrót