Ratujmy nasze kino!

13.04.2020

Ratujmy nasze kino!

Drodzy Widzowie, Przyjaciele i Sympatycy Kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej, jedynego premierowego kina w powiecie dąbrowskim, obchodzącego w tym roku X-lecie ery cyfrowej, wcześniej funkcjonującego przez wiele dziesięcioleci na mapie kulturalnej kin w Polsce.
Jeszcze nigdy dotąd w historii nasz byt nie byłby tak zagrożony jak teraz. Wskutek pandemii koronawirusa kolejny miesiąc nie mamy przychodów, nie sprzedajemy naszych usług. To nie tylko bilety do kina, ale również sklepik gastronomiczny, wynajmy pomieszczeń, reklama. 
Wiemy, jakim dramatem społecznym jest walka z pandemią na froncie medycznym. Codziennie przybywa zakażonych i ofiar śmiertelnych. Dramat to też izolacja w ramach narodowej kwarantanny, która jest niezbędna dla naszego zbiorowego bezpieczeństwa.
Zwracam się do Was z gorącym apelem – pomóżcie uratować Kino „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej przed ekonomicznym upadkiem. Jeśli wyłączenie kin w Polsce się znacząco przedłuży (a takie obawy są bardzo poważnie uzasadnione), nie będzie do czego wracać. Będziemy zmuszeni za pół roku podejmować dramatyczne decyzje, którym skutkiem może być zawieszenie, ostatecznie prowadzące do likwidacji kina. Nie będzie łatwo tę lukę kulturalną w gminie i powiecie wypełnić.
Już dziś możesz nam pomóc i wydatnie przyczynić się do ratowania Kina „Sokół” przed unicestwieniem. W ramach ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez największego brokera reklam kinowych w Polsce – „KiNADS” możesz zakupić on-line voucher, który zamienisz na bilet na dowolny seans u nas wkrótce po odwieszeniu działalności.
W Twoich rękach jest los jedynego premierowego kina w powiecie. Trzykrotnie w ostatnich 15 latach nękała nas powódź – odrodziliśmy się. Teraz jesteśmy poddani najtrudniejszej, ekstremalnej próbie…
Szczegóły akcji: https://www.wspieramy-kina.pl/

← Powrót