Odmrażamy kino!

29.05.2020

Odmrażamy kino!

DDK z wielką niecierpliwością, jak i wielu spragnionych widzów w regionie, czeka na powrót Kina „Sokół” do rzeczywistości świata kultury w wersji live. Szykujemy się na restart po blisko 3-miesięcznym lockdownie, wymuszonym epidemią koronawirusa na świecie. Najważniejsze, że przeżyliśmy ten największy kryzys ekonomiczny i społeczny w historii  placówki (także dzięki ponad 100 kochanym widzom, którzy wspierali i wciąż wspierają nas w ramach ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie. Złożyliśmy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej dokumenty pozwalające na zastosowanie rygorów sanitarnych, procedur i wytycznych dla instytucji kultury w Polsce w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, w ramach 4.etapu odmrażania gospodarki.
Mamy nadzieję na pomyślny restart w sobotę 6 czerwca. A skoro będziemy w oktawie Dnia Dziecka, to przygotowaliśmy upominki i nagrody dla milusińskich, które w połączeniu z filmem „Naprzód” z legendarnego studia Walta Disneya powinny zadowolić zarówno dzieci, jak i rodziców. Dla nieco starszych przygotowaliśmy świetny film „Małe kobietki”, który był planowany w „Sokole” na koniec kwietnia, ale plany kolejnego „Kina na Szpilkach” i tej premiery pokrzyżował wirus… O szpilkach w dąbrowskiej świątyni X Muzy na razie, ze względu na rygory sanitarne, musimy na jakiś czas zapomnieć, ale rekompensujemy naszym wiernym widzom tę stratę dziesięcioma prezentami powitalnymi dla pierwszych odwiedzających „Sokoła” na seansach „Małych kobietek”.
„Małe kobietki” to amerykański melodramat z nutką humoru w reżyserii i na podstawie scenariusza Grety Gerwig. Przeniesie nas do lat sześćdziesiątych XIX wieku w USA. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu. Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.
W czerwcu zobaczymy jeszcze w dąbrowskim kinie co najmniej trzy tytuły: wspaniałą opowieść o miłości z dużą dawką pięknych piosenek „Wierzę w Ciebie”, kultową „Emmę” – zupełnie nową i zwariowaną adaptację powieści Jane Austen (oba 12-18.06) i przedpremierowo (premiera w Polsce zaplanowana przez „Best Film” w sierpniu) – wzruszający „Pojedynek na głosy” (19-25.06). 

 

← Powrót