„KINO NA SZPILKACH” W CZASACH ZARAZY

14.09.2020

„KINO NA SZPILKACH” W CZASACH ZARAZY

Jedna z najbardziej udanych akcji marketingowych Kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem przez ponad 5 lat, głównie żeńskiej widowni – „Kino na Szpilkach”, została przerwana z powodu epidemii koronawirusa (najpierw lockdown, potem obostrzenia sanitarne). Jednak organizatorzy i partnerzy chcą w tych trudnych czasach przywrócić, choćby w formie hybrydowej akcję i wskrzesić ducha społecznej fiesty.
Dąbrowski Dom Kultury opracował i przygotował zasady dotyczące organizacji wieczorów kobiecych w kinie w nowym reżimie sanitarnym. To eksperyment, którego powodzenie lub brak powodzenia zdecyduje o losach akcji w najbliższych miesiącach, aż do końca obowiązywania zasad dystansu społecznego. Nadal aktualne są: promocyjna cena biletu dla Pań (12 zł) i szansa na wygranie nagród rzeczowych (w ramach sprawdzonej praktyki „Happy Seats” – szczęśliwych foteli oznakowanych na siedziskach specjalnymi kolorowymi znakami, następnie odbioru nagród w kasie). Zupełnie nowym doświadczeniem będzie ograniczenie kontaktów w ramach zwiedzania i degustacji stoisk poprzez umieszczenie ich w bezpiecznej przestrzeni (zamiast holu kinowego – wydzielona część parkingu przed budynkiem, w razie niesprzyjającej pogody – sala lustrzana na I piętrze).
Pierwszą propozycją repertuarową na październikowe „Kino na Szpilkach” jest polska, w okresie premierowym grana w „Sokole” komedia „Jak zostać gwiazdą”. Debiut, po powrocie w epoce koronawirusa – w piątek 9.10 na obu seansach: 18:45, 20:30. Stoiska będą dostępne w godzinach: 18:15-20:30.
Informacja o filmie „Jak zostać gwiazdą”. Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz („Być jak Kazimierz Deyna”, „M jak miłość” - serial TV, „Na dobre i na złe” - serial TV). W rolach głównych: Katarzyna Sawczuk („Belfer” - serial TV, „Miasto 44”), Maciej Zakościelny, Anita Sokołowska („Testosteron”, „Przyjaciółki” - serial TV), Julia Kamińska („Narzeczony na niby”, „Wkręceni”), Tomasz Karolak, Maria Pakulnis, Urszula Dudziak, Krzysztof Ibisz, Wojciech Solarz („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Bogowie”), Barbara Wypych i inni. Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej „Ostra” (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu „Ostrej” do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

 

← Powrót