TRZY WIELKIE DIVY W SPEKTAKLU OPEROWYM OPARTYM NA SŁYNNYCH „GODZINACH” – RETRANSMISJA SPEKTAKLU

19.02.2023

TRZY WIELKIE DIVY W SPEKTAKLU OPEROWYM OPARTYM NA SŁYNNYCH „GODZINACH” – RETRANSMISJA SPEKTAKLU

Ponieważ z powodów technicznych nie odbyło się planowane na 10 grudnia wydarzenie transmitowane na żywo ze słynnej nowojorskiej sceny MET w ramach cyklu tego sezonu („Godziny”), specjalnie dla melomanów zostanie ono zaprezentowane w ramach retransmisji w najbliższą sobotę 25 lutego o godz.17:00 w Kinie „Sokół”. Będzie nie lada gratką i dla melomanów i miłośników dobrego filmu oraz równie klasowej prozy. „Godziny” z udziałem trzech wybitnych światowych div: Renée Fleming (Clarissa Vaughan), Kelli O’Hara (Laura Brown), Joyce DiDonato (Virginia Woolf) nawiązują do uznanej powieści Michaela Cunninghama, która posłużyła również jako inspiracja dla nagrodzonego Oscarem filmu.

Do sopranistki Renée Fleming, której powrotu na scenę Met wyczekują widzowie na całym świecie (genialne kreacje w monumentalnych interpretacjach dzieł Ryszarda Wagnera, wzruszająca, romantyczna interpretacja „Rusałki” Antoniego Dvoraka, pełna humoru „Wesoła wdówka” Lehara), dołączą sopranistka Kelli O’Hara i mezzosopranistka Joyce DiDonato. Trzy wielkie śpiewaczki połączą siły, by ukazać życiorysy trzech kobiet z różnych epok, zmagających się ze swoimi wewnętrznymi demonami i ograniczeniami narzucanymi im przez społeczeństwo. Tego w 12-letniej historii oper z Nowego Jorku w Kinie „Sokół” jeszcze nie było!

Spektakl reżyseruje Phelim McDermott, odpowiedzialny m.in. za cenioną inscenizację „Achnatona” Philipa Glassa. Orkiestrę poprowadzi dyrektor muzyczny Met Yannick Nézet-Séguin.

← Powrót