„CARMEN”, JAKIEJ NIE ZNACIE NA PEWNO!

22.01.2024

„CARMEN”, JAKIEJ NIE ZNACIE NA PEWNO!

Uznana brytyjska reżyserka teatralna Carrie Cracknell przedstawia nową, odważną inscenizację uwielbianego arcydzieła operowego. W roli tytułowej wystąpi mezzosopranistka Aigul Akhmetshina, której partnerować będą wybitne gwiazdy opery, na czele z naszym rodakiem Piotrem Beczałą, bas-barytonem Kyle’em Ketelsenem i sopranistką Angel Blue.

Przed nami kolejna transmisja z cyklu The Met: Live in HD. Już 27 stycznia podziwiać będziemy wyjątkową inscenizację jednej z najbardziej znanych i cenionych oper na świecie – Carmen Bizeta. Debiutująca w The Metropolitan Opera reżyserka Carrie Cracknell ożywia klasyczną opowieść o niosącej śmierć namiętności, przenosząc akcję w czasy współczesne i eksplorując niezwykle ważne oraz aktualne tematy związane z pragnieniem przełamania społecznych ograniczeń.

Gwiazdą produkcji jest mezzosopranistka Aigul Akhmetshina, która zapisała się w historii opery jako najmłodsza artystka śpiewająca partię Carmen (w wieku zaledwie 21 lat wcieliła się w tytułową postać w Royal Opera House w Londynie). Teraz, mając 27 lat, zapisuje się w historii Met jako najmłodsza wykonawczyni głównej roli! W roli Don José, targanego namiętnościami kochanka Carmen, ujrzymy światowej sławy tenora, ambasadora polskiej kultury w Nowym Jorku - Piotra Beczałę. Na scenie wystąpią ponadto: sopranistka Angel Blue jako Micaëla i bas-baryton Kyle Ketelsen jako Escamillo. Maestro Daniele Rustioni poprowadzi orkiestrę, która wykona m.in. słynną arię Habanera (L'amour est un oiseau rebelle).

 

← Powrót