NIEZWYKŁY FILMOWY DOKUMENT NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

15.10.2018

NIEZWYKŁY FILMOWY DOKUMENT NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Kino „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej, wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza na jedyny, unikatowy pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego „Z dala      od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego.

Rafael Lewandowski jest twórcą znanym polskiej publiczności przede wszystkim dzięki głośnemu filmowi „Kret”, nagrodzonemu m.in. na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Absolwent paryskiej Sorbony i francuskiej szkoły filmowej La fémis, w dorobku ma wiele krótkometrażowych fabuł oraz dokumentalnych filmów prezentowanych na międzynarodowych festiwalach. Pochodzi z polsko-francuskiej rodziny, a filmem „Z dala od orkiestry” przybliża ważny fragment dziedzictwa polskiej emigracji we Francji.
„Z dala od orkiestry” to 86-minutowa, wielowątkowa opowieść o niezwykłej historii Zygmunta Lubicz Zaleskiego - filozofa, literata i poety, który spędził większość swojego życia we Francji. Jak wielu innych działaczy niepodległościowych zmuszonych do emigracji z powodów politycznych, był aktywny „z dala od orkiestry”. Mimo tego miał istotny wkład w budowę silnej i niezależnej Polski poprzez kulturę.

Film będzie pokazany w dąbrowskim „Sokole” tylko raz – 25 października o godz.18:00.

← Powrót